چگونه اختراع ما رد نشود ؟

اختراع شما می تواند به دلایل عدم داشتن تازگی و نوآوری در سطح دنیا، نداشتن گام ابتکاری و نداشتن کاربرد صنعتی و قابلیت تجاری سازی رد شود.
اما نگران نباشید !
ما در اینجا به شما آموزش می دهیم ضریب رد شدن پرونده ثبت اختراع خود را به نزدیک صفر برسانید.
برای این منظور قبل از اقدام به تشکیل پرونده اختراع، به سوالات زیر پاسخ دهید:

۱-آیا شخص دیگری قبلا اختراع مرا ثبت کرده است؟
قبل از اینکه بتوانید بطور قطع بگویید که هیچ کس دیگری اختراع شما را ثبت نکرده است ، تحقیقات گسترده ای لازم است انجام دهید.
جستجوی خود را از پایگاه داده، اداره ثبت اختراعات شروع کنید
http://ipm.ssaa.ir/Search-Invention
تحقیقات خود را گسترش دهید. سعی کنید سایر نشریات ، مانند ژورنال های علمی را در زمینه مربوط به اختراع خود جستجو کنید. همچنین شما ممکن است نیاز به جستجو در پایگاه داده های ثبت اختراع جهانی داشته باشید.
در مرحله بعد اختراع خود را در بانک اختراعات جهانی گوگل جستجو کنید
https://www.google.com/patents
تحقیقات ثبت اختراع بسیار زمان بر است و ممکن است شما به یک محقق حرفه ای برای ترجمه و جستجوی دقیق تر بانک اختراعات نیاز داشته باشید. وکیل ثبت اختراع می تواند به شما در جستجو و یافتن اختراعات مشابه کمک کند.
به تفاوت و تشابه های کوچک سایر اختراعات با اختراع خود توجه کنید.به خاطر داشته باشید که به احتمال زیاد با اختراعات مشابه مواجه خواهید شد.
پس وجود افتراق و تفاوت های اختراع خود را با اختراعات مشابه بررسی کنید و آماده شوید تا توضیح دهید که چگونه اختراع شما بهتر یا متفاوت تر اختراعات مشابه دیگر است.

۲-آیا ایده من توسعه یافته است؟

شما نمی توانید ایده ها را ثبت کنید. بلکه فقط می توانید اختراعات را ثبت کنید. با این حال ، قبل از اینکه برای ثبت اختراع اقدام کنید نیازی به نمونه اولیه آن ندارید و آنچه که بسیار ضروری است توصیفی کامل از اختراع شماست.
توضیحات شما باید به اندازه کافی به جزئیات آن اشاره داشته باشد تا شخصی با مهارت متوسط ​​در حیطه که اختراع شما بتواند توضیحات شما را به خوبی بفهمد و بتواند نمونه اختراع شما را تولید کند.
به خاطر داشته باشید که ثبت اختراع به مدلسازی دقیق اختراع شما نیاز دارد.پس اگر توانایی مدلسازی سه بعدی اختراع خود را ندارید ، می توانید از طراح نقشه های نرم افزاری برای شبیه سازی ، مدل سازی و رندر گرافیکی اختراع خود کمک بگیرید.

نویسنده : مهندس امید عزیزی

جهت مشاوره رایگان ثبت اختراع تماس بگیرید
مهندس امید عزیزی
۰۹۳۳۶۱۴۰۲۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *